Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Puķu balle rit pilnā sparā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā pilnā sparā rit vasaras krāšņākais notikums “Puķu balle”. Ziedu burvība vasaras pilnbriedā vienuviet Rīgā tiek izrādīta jau 13. gadu. Šogad aprit piektais gads, kopš “Puķu balle” notiek LU Botāniskajā darzā. Šā gada puķu balles tēma – glezniecība.

Lasīt tālāk...

Puķu balles gleznieciskie augi - bārbeles, spirejas, astilbes

E-pasts Drukāt PDF

Šodien Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā sākās vasaras krāšņākais notikums “Puķu balle”. Ziedu burvība vasaras pilnbriedā vienuviet Rīgā tiek izrādīta jau 13 gadu. Šogad aprit piektais gads, kopš “Puķu balle” notiek LU Botāniskajā darzā. Šā gada puķu balles tēma – glezniecība. Izrādas ka ziedu audzēšana un dārza veidošana nemaz tik ļoti neatšķiras no elitārā tēlotājmākslas veida. Kā mākslinieks ar otām un krāsām rada darbus uz audekla, tā dārznieks no augiem veido glezniecisku ainavu  vidē.

Lasīt tālāk...

Puķu balle LU Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Puķu Balle 2013 – skaistākie dārza svētki ar vasaras ziedu aromātu un krāsu košumu šogad Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Pārdaugavā – Kandavas ielā 2 notiek no 4. līdz 7. jūlijam.

Lasīt tālāk...

Sācies rožu ziedēšanas laiks

E-pasts Drukāt PDF

Jūnija nogale ir krāšņākais rožu ziedēšanas laiks Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Rīgā un Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī.

Lasīt tālāk...

Fotoizstāde "Purvu noslēpumi"

E-pasts Drukāt PDF

No 11. jūnija līdz 2. jūlijam Botāniskajā dārzā ir apskatāma LIFE projekta "Augstie purvi" fotoizstāde. Palmu mājas foajē izvietotas lielizmēra fotogrāfijas, kurās redzamas purvu dabas vērtības - biotopi, augi un dzīvnieki. Attēli uzņemti dažādās Latvijas vietās un ārvalstīs, un to autori ir vairāki purvu pētnieki un projekta dalībnieki.Ogres fotokluba sagatavotā foto izstāde "Purvu noslēpumi" ceļo pa visu Latviju.

Lasīt tālāk...

Ūdensaugu dienas stādaudzētavā "Dimzas"

E-pasts Drukāt PDF

Vasara ir klāt un kā jau pienākas ir izbaudītas gan pirmās  „lielās” lietus šaltis, gan karstuma viļņi, pēc tikko aizvadītajiem Vasaras saulgriežu svētkiem, piemājas dārzi  pilnā sparā rāda savu krāšņumu, arī ūdens tilpnes ir jau pamodušās, ar neaizmirstami romantisko ūdensrožu ziediem, rotaļīgo smilgu pieskārieniem un kurkstošo varžu dziesmām. To varētu saukt par idili, kas var būt skaistāks par to, siltā vasaras vakarā?! Sekojot tradīcijām stādaudzētava "Dimzas” piedāvā apmeklēt ikgadējo "Ūdensaugu dienu” 29.jūnijā 2013.gadā no plk. 11.00 – 15.00.

Lasīt tālāk...

Latvijas Dabas muzejā zemeņu izstāde

E-pasts Drukāt PDF

No 28. līdz 30. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde „Garšīgās zemenes”, kas tiek organizēta sadarbībā ar Jāņa Aldermaņa dārzniecību. Zemenes, kas daudzviet tiek dēvētas par ogu karalienēm to košā izskata un vērtīgo uzturvielu dēļ, pieminētas jau Senās Romas rakstos, kur īpaši tika uzsvērtas to ārstnieciskās īpašības. Sarkano ogu kultūra aizsākās sen – 14.gs. meža zemeņu stādus sāka izmantot Francijas karaliskajos dārzos, bet 18.gs. beigās radās pirmās dārza zemenes.

Lasīt tālāk...

Izsludina konkursu aizrautīgiem dārzniekiem

E-pasts Drukāt PDF

Vasara ir laiks, kad dārzs kļūst par vietu, kur pavadām vairāk laika kā iekštelpās. Vai tā ir atpūta vai dārza dārza dārbi  - nav tik svarīgi – dārzs dāvina katram savu prieku. Stādu audzētāju biedrības portāls horti.lv tiem, kuriem dārza kopšana ir kļuvusi nopietnu aizraušanos, piedāvā iespēju pārbaudīt savas praksē pielietotās zināšanas konkursā un iegūt dārza darbiem noderīgas balvas.

Lasīt tālāk...

Uzziedējis tulpju koks

E-pasts Drukāt PDF

Sestdien, 15.jūnijā Nacionālājā botāniskajā dārzā Salaspilī pirmos ziedus atvēra Amerikas tulpju koks. Retais koks nedēļas nogalē vēl bija pilns pumpuru, tāpēc gaidāms, ka šīs nedēļas laikā ikvienam botāniskā dārza apmeklētājam būs iespēja papriecāties par tulpēm līdzīgajiem ziediem, kas zied kokā.

Lasīt tālāk...

8 lapa no 25