Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) sestdien, 17. augustā, sadarbībā ar Salaspils novada domi un kultūras namu „Enerģētiķis” pl. 12 notiks līnijdeju kolektīvu koncerts „Ar pilnu ziedu klēpi”, kurā dalību pieteikuši kolektīvi no Rīgas, Jelgavas, Madlienas, Dobeles, Rožupes, Viesītes, Ventspils, Līvāniem un Salaspils.
Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!
Sestdien Salaspilī – līnijdeju koncerts un stādu gadatirgus
Žurnālā "MAZDĀRZIŅŠ" augustā lasiet
Dārzkopju augusta rūpes. Dārza darbi augustā.
Gaidām tomātu izstādi.
Tomātu ēdienkarte. Dārzkopes Austras Zaļumas ieteikumi.
Dienziežu jeb dienlilju kopšana.
Dienziedes parasti sāk ziedēt jūnija beigās, jūlijā. To ziedēšanas kulminācija ir jūlija otrā puse un augusts. Ziedēšanas laiks atkarībā no šķirnes ir viens – divi mēneši, un tas mainās atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem. Lai arī mēdz runāt par agrāk un vēlāk ziedošājām šķirnēm, dienziežu audzētāju pieredze rāda, ka vēl neviena no šķirnēm nav bijusi pirmā katru gadu – agrās ziedētājas gadu no gada mainās. Un lai arī par dienziežu ziedēšanas laiku uzskata vasaras otru pusi, labi kopjot, tās var ziedēt no maija beigām līdz pat oktobrim, kamēr vien to atļauj laika apstākļi. Tiklīdz gaisa temperatūra nokrītas zem 10° C, ziedēšana apstājas.
Interesantākās dienliliju šķirnes
Jūlijs un augusts ir dienziežu jeb dienliliju pilnzieda laiks. Puķes, kuras mēdz dēvēt par inteliģento sliņķu puķēm, katru dienu priecē ar jauniem ziediem. Un, lai arī dienziedes nav jaunums Latvijas dārzos, ne visi zina cik lielu krāsu un formu bagātību piedāvā jaunākās dienziežu šķirnes. Par to var pārliecināties Dienliliju dārzā, ko Talsu novada Laucienē savulaik izveidoja selekcionārs Varis Baņģieris. Patlaban dārzā ir apskatāmas ap 800 dažādu dienziežu šķirnes, ne tikai Latvijā veidotās, bet arī dienliliju selekcijas lielvalstī ASV radītās dienziežu šķirnes. Vēl 2000 dažādu varietāšu un hibrīdu atrodas selekcijas dārzā un gaida brīdi, kad varēs pārcelties uz parādes laukumu. Pats selekcionārs tagad pievērsies vīna “selekcijai” un veido jaunas vīna šķirnes – dažādu ziedu un ogu vīnu, bet viņa darbu turpina viņa meita Inta un Intas vīrs Dainis Plūmes, kurus lūdzām sastādīt interesantāko dienziežu šķirņu topu.
Izstāde "Gladiolas 2013"
Latvijas Dabas muzejā no 14. līdz 18. augustam izstādē „Gladiolas 2013” būs apskatāmas vairāk nekā 150 dažādas ziedu šķirnes, un tiks atzīmēta 90 gadu jubileja vienam no ievērojamākajiem ziedu selekcionāriem Latvijā – Jānim Dipānam. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.
Žurnālā "Dārza Pasaule" augustā lasiet
Mājas visskaistākā istaba. Laimdotas un Nikolaja Dembovsku čaklās rokas un neizmērojamā enerģija dzimto vietu pārvērtuši par burvīgu paradīzes stūrīti.
Šogad pret nākamā gada kaitēkļiem un slimībām. Daudz vienkāršāk kaitīgos organismus ierobežot rudenī, nekā ar to nodarboties nākamajā gadā.
Garšaugu dārziņš
Vācu autoru Burharada Bones, Renātes un Frīdhelma Folku, Renātes Ditusas–Bēras grāmatā “Garšaugu dārziņš” ir daudz praktisku padomu kā izmantot garšaugus ikdienā – ārstniecībā un mājsaimniecībā. Tāpat tajā ir atrodamas receptes veselīgu ēdienu pagatavošanai. Taču, lai pie tā visa tiktu ir jābūt pašam dārziņam.
Atvērto durvju dienas Baltezerā
2. un 3. augustā kokaudzētavā “Baltezers” būs atvērto durvju dienas, kuru laikā koaudzētavas speciālisti demonstrēs augu pavairošanu ar spraudeņiem. Būs atrakcijas un dāvanas katram bērnam, kā arī 30 % atlaide visiem kokaudzētavā “Baltezers” audzētajiem augiem.
Dienlilijas Dabas muzejā
Latvijas Dabas muzejā no 1. līdz 4. augustam izstādē „Praktiskās dienlilijas”, kas tapusi sadarbībā ar SIA „Hedera” un Latvijas dienliliju kolekcionāriem, būs apskatāmi simtiem daudzveidīgi un krāšņi ziedi.
6 lapa no 25