Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Žurnālā "MAZDĀRZIŅŠ" septembrī lasiet

E-pasts Drukāt PDF

Dārzkopju septembra rūpes. Dārza darbi septembrī.

Atskaņas no ikgadējās tomātu izstādes. No 21. līdz 25. augustam Latvijas Dabas muzejā bija aplūkojama izstāde „Tomātu un ārstniecisko augu parāde”, kas tapa sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”

Lasīt tālāk...

Žurnālā "Dārza Pasaule" septembrī lasiet

E-pasts Drukāt PDF

Miljons rožu tukumnieku gaumē Rožu audzētāji trešajā paaudzē Daila un Bruno Trubiņi Sēmē kopj trīs hektārus plašo rožu dārzu.

Lasīt tālāk...

Interesantākās zemeņu šķirnes

E-pasts Drukāt PDF

Stādaudzētava “Krogzeme” ir viena no VAAD sertificētajām stādaudzētavām, kas specializējas arī zemeņu stādu audzēšanā. Lūdzām viņus nosaukt savu desmit iecienītākās zemeņu šķirnes.

Lasīt tālāk...

Zemeņu stādīšana

E-pasts Drukāt PDF

Augusts tradicionāli tiek uzskatīts par zemeņu stādīšanas laiku. Daudzi pat ir pārliecināti, ka zemenes ir obligāti jāiestāda vēlākais līdz augusta vidum. Vai tā ir aksioma, ir diskutējams jautājums, tomēr ir nosacījumi, kas, stādot vasaras beigās jaunizaugušos zemeņu stādus, jāievēro. Jānodrošina, lai ir kvalitatīvs stādāmais materiāls, un apstākļi, lai augs var labi iesakņoties un paspēj sagatavoties ziemai un la ierieš pēc iespējas vairāk ziedpumpuru nākamā gada ražai.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejā - dāliju izstāde

E-pasts Drukāt PDF


Latvijas Dabas muzejā no 5. līdz 8. septembrim būs apskatāma tradicionālā dāliju izstāde un tiks atzīmēta Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekcijas 50 gadu jubileja. Izstādes apmeklētājus šogad priecēs 500 dažādu dāliju šķirņu.
Lasīt tālāk...

Salaspilī – dāliju ziedēšanas laiks

E-pasts Drukāt PDF

Nacionālajā botāniskajā dārzā krāšņi zied dāliju kolekcija, tajā aplūkojamas ap 300 šķirņu, no kurām aptuveni 70 ir selekcionētas Latvijā.

Lasīt tālāk...

Horti.lv konkursā aizrautīgiem dārzniekiem sākas noslēdzošā kārta

E-pasts Drukāt PDF

Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāla horti.lv konkursā aizrautīgiem dārzniekiem sākas trešā – noslēdzošā kārta. Pirmajas divas kārtās konkursā uz jautājumiem pareizi atbildēja 130 konkursa dalībnieki. Lielāks pareizo atbilžu zinātāju skaits bija konkursa I. kārtā. Konkursa II. kārta norisinājās pašā vasaras pilnbriedā, kad visi tika lutināti ar ļoti labiem laika apstākļiem, tāpēc arī dalībnieku un pareizo atbilžu zinātāju bija mazāk. Tagad, kad vasaras brīvdienas beigušās, ir īstais laiks dārza iekārtošanas un kopšanas entuziāstiem pārbaudīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas dārzkopībā, piedalīties konkursa III. kārtā un vinnēt dārza darbiem noderīgas balvas.

Lasīt tālāk...

Tomātu un ārstniecības augu parāde Dabas muzejā

E-pasts Drukāt PDF

No 21. līdz 25. augustam Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde „Tomātu un ārstniecisko augu parāde”, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”. Šogad izstādē būs aplūkojama plaša ārstniecības augu kolekcija un vairāk nekā 200 dažādas tomātu šķirnes, no kurām arī 10 jaunas, Latvijā vēl neredzētas. Izstādē piedalīsies Dārzkopju entuziastu kluba Tomāts” biedri un Dabas muzeja ilggadējie draugi: Bražūnu ģimene, Austra Zaļuma, Sarma Žarčinska, Velentīna Narņicka, Maija Liepa un citi.

Lasīt tālāk...

Sestdien Salaspilī - mežvīteņu izstāde

E-pasts Drukāt PDF

Tikai vienu dienu, 17. augustā, topošajā Salaspils novada Tūrisma informācijas centrā Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) būs skatāma izcilo Igaunijas selekcionāru un kolekcionāru - Aili Kivistikas un Uno Kivistika (1932 - 1998) mežvīteņu (Clematis) izstāde. Tajā būs apskatāmas ap 80 dažādu mežvīteņu šķirņu, kuras Aili un Uno Kivistiki izveidojuši un audzējuši Rogojas saimniecībā Igaunijā. Kaimiņzemē selekcionētās mežvīteņu šķirnes ir krietni ziemcietīgākas Latvijas apstākļos nekā liela daļa Rietumeiropas kultivāru.  Kivistiku mērķis vienmēr bijis nemainīgs – izaudzēt samērā zemus mežvīteņus ar bagātīgiem ziediem uz ikgadējiem dzinumiem.

Lasīt tālāk...

5 lapa no 25