Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Noslēdzies horti.lv konkurss aizrautīgiem dārzniekiem

E-pasts Drukāt PDF

Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāla horti.lv konkurss aizrautīgiem dārzniekiem noslēdzies. Konkursa balvu pasniegšana notiks Stādu audzētāju biedrības organizētajā 9. Rudens Stādu parādē, kas notiks 21. septembrī Bulduru dārzkopības vidusskolas dārzā Jūrmalā. Konkursā varēja piedalīties ikviens, ieejot portāla horti.lv konkursu sadaļā un atbildot uz konkursa jautājumiem. Starp tiem, kas pareizi atbildēja uz konkursa jautājumiem un reģistrējās, notika balvu izloze. Konkursa balvas – dārza kopšanas piederumi no Gardenas, galvenā balva – dzīvžoga trimmeris.

Lasīt tālāk...

Viegli audzējamas, izturīgas un izskatīgas ziemcietes

E-pasts Drukāt PDF

Vai nu vēsturiskas sakritības dēļ, vai labvēlīgāko klimatisko apstākļu dēļ lielākā daļa Latvijas stādaudzētavu ir izvietojušās Zemgalē un Kurzemē. Vidzemē stādaudzētavu ir samērā maz. Nav brīnums – ne tur zeme tik auglīga kā Zemgalē, ne ziemas tik maigas, ne vasara tik gara kā Kurzemē, arī saulaino dienu Vidzemē ir krietni vien mazāk kā Baltijas jūras piekrastē. Tomēr neskatoties uz to, arī Vidzemē ir ļaudis, kas ar rūpību un neatlaidību kopj un lolo jaunos puķu, koku un košumkrūmu stādus.

Lasīt tālāk...

Piektdien noslēgsies stādu audzēšanas konkurss skolēniem „Dārznīca”

E-pasts Drukāt PDF

Rudenī - ražas laikā, kad varam novērtēt sava darba augļus un sagatavoties nākamā gada dārzu sezonai, Latvijas stādu audzētāju biedrība 20.septembrī aicina centīgākos un radošākos skolēnu stādu audzēšanas konkursa „Dārznīca” dalībniekus uz noslēguma pasākumu LU Botāniskajā dārzā, kas pulcēs gandrīz 60 skolēnus un skolotājus no 17 dažādām Latvijas skolām.

Lasīt tālāk...

Rudens atlaides stādu audzētavās

E-pasts Drukāt PDF

Ne tikai pavasaris, bet arī rudens dārzniekiem ir stādīšanas un pārstādīšanas laiks. Atšķirībā no pavasara, kad “darbs dzen darbu”, rudenī ir vairāk brīvu brīžu, lai pārdomātu dārza plānojumu un rūpīgi sagatavotu augsni iecerētajā stādīšanas vietā. Zeme kopš vasaras joprojām ir silta. Arī apmākušās dienas, kas stādīšanai ir vislabākās, ir biežāk. Turklāt rudens nāk ar lietu, kas nodrošina, ka augi paspēj labi iesakņoties un izveidot jaunas saknītes, un nav nepieciešama īpaša jauniestādīto augu laistīšana. Pie tam pavasarī, kad visus ir pārņēmis “stādīšanas trakums”, cenas ir visai augstas, bet rudens nāk ar zemākām cenām, ievērojamām atlaidēm un akcijām. Horti.lv ir apkopojis rudens atlaižu piedāvājumu Latvijas stādu audzētavās.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejā "Sēņu dienas"

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā no 18. līdz 22. septembrim notiks tradicionālā izstāde „Sēņu dienas”, kas priecēs apmeklētājus ar bagātīgu Latvijā atrasto sēņu daudzveidību. 
„Sēņu dienas” tiek rīkotas jau vairāk nekā 60 gadus un ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem pasākumiem Dabas muzejā. Kā ierasts, izstādē būs aplūkojamas ēdamas, neēdamas, indīgas, reti sastopamas un aizsargājamas sēnes. 

Lasīt tālāk...

Krāšņas un izturīgas rožu šķirnes

E-pasts Drukāt PDF

 

Rudens ir ne tikai ražas novakšanas laiks, bet arī ideāls laiks, kad var veikt pārmaiņas dārzā. Agrs rudens ir piemērots stādīšanai un pārstādīšanai. Atšķirībā no pavasara, kad “darbs dzen darbu”, rudenī ir vairāk brīvu brīžu, lai pārdomātu dārza plānojumu un rūpīgi sagatavotu augsni iecerētajā stādīšanas vietā. Zeme kopš vasaras joprojām ir silta. Arī apmākušās dienas, kas stādīšanai ir vislabākās, ir biežāk. Turklāt rudens nāk ar lietu, kas nodrošina, ka augi paspēj labi iesakņoties un izveidot jaunas saknītes, un nav nepieciešama īpaša jauniestādīto augu laistīšana, izņemot, protams, augus, kas iestādīti pavisam vieglās smilts augsnēs. Var ne tikai sadalīt un pārstādīt sakuplojušos ziemciešu stādus vai iestādīt dārzā jaunus augus, bet ir arī īstais laiks stādīt kailsakņu stādus.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejā izstāde "Latvijas vīnogas un vīndarība"

E-pasts Drukāt PDF

No 12. līdz 14. septembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāmas vairāk nekā 100 dažādu vīnogu šķirņu un degustējami Latvijas labākie vīni.Latvijas vīnogu audzētāji, kā ierasts, izstādei sarūpējuši vairāk nekā 100 dažādu pašmāju un ārzemju vīnogu šķirņu. Dabas muzejā savu veikumu apmeklētāju vērtējumam izrādīs kolekcionāri Gvido Dobelis un Gatis Kužums, selekcionārs Gunvaldis Vēsmiņš, audzētājs Edmunds Būmanis un citi vīnogu eksperti.

Lasīt tālāk...

Nacionālajā botāniskajā dārzā rudens stādu gadatirgus

E-pasts Drukāt PDF

Sestdien, 14. septembrī, Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī notiks rudens stādu gadatirgus, kurā dalību pieteikuši vairāk nekā 50 stādu audzētāju, amatnieku un zemnieku. Īpaša vieta gadatirgū ierādīta Latvijas mazpulku dalībniekiem no Dobeles un Engures novada, kuri jau pieteikušies, lai pircējiem ļautu novērtēt un iegādāties pašaudzētus dārzeņus, ogas un augļus.

Lasīt tālāk...

LU Botāniskajā dārzā Orhideju dienas

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 7. līdz 15. septembrim notiks Orhideju dienas, kur būs apskatāmas Latvijas un Lietuvas kolekcionāru orhidejas un tilandsijas, kā arī būs iespēja piedalīties meistarklasēs, klausīties lekcijas, iegādāties orhidejas un to audzēšanai nepieciešamās lietas.

Lasīt tālāk...

4 lapa no 25