Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Alternatīva putu polistirēnam — no vietējiem resursiem

E-pasts Drukāt PDF
Jautājums par putu polistirēna otrreizējo pārstrādi ir nodarbinājis zinātnieku prātus daudzu gadu garumā. To ir viegli saražot, to izmanto milzīgos daudzumos, tas nepakļaujas ilgtspējīgai pārstrādei un tam nav dzīvotspējīgas alternatīvas.
Lasīt tālāk...

Viesnīcās izmēģina bioloģiski noārdāmas elektroniskās kartes

E-pasts Drukāt PDF
Standarta viesnīca ar 200 numuriem gada laikā izlieto 12 000 karšu, jo katram numuram sagatavo 2-4 atslēgas, un vairums viesu, dodoties prom, tās atstāj pie sevis.
Lasīt tālāk...

Sony Ericsson izpēta bioloģiski noārdāmu mobilo telefonu potenciālu

E-pasts Drukāt PDF
Uzņēmums Sony Ericsson ir paziņojis par saviem plāniem veikt pētījumus par videi draudzīgu komponentu izmantošanu mobilo telefonu ražošanā.
Lasīt tālāk...

Jauna bioplastmasa, ko ražo... baktērijas

E-pasts Drukāt PDF
Dublinas Universitātes koledžā (UCD) ir atklāts jauns veids, kā ar mikroorganismu palīdzību pārstrādāt vecās plastmasas pudeles un iepakojumus. Galarezultāts, proti, baktēriju gremošanas procesos iegūtais produkts, ir jauna, pārstrādāta plastmasa.
Lasīt tālāk...

Nokarenās jeb sēru formas

E-pasts Drukāt PDF

Āra bērzs (Betula pendula) `Youngii` - neliela auguma koks ar sīkiem, smalkiem dzinumiem. Bērzs lepojas arī ar slaidu stumbru un dekoratīvu mizu.
Parastais pīlādzis (Sorbus aucuparia) `Pendula` - šī koka zari ir izliekti viļņoti nokareni, ja vainags netiek veidots, zarojums izveidojas skrajš.

Lasīt tālāk...

Kailsakņu stādi

E-pasts Drukāt PDF

Kailsakņu jeb vienkārši kailsakņi ir augi, kas izrakti no zemes, nopurināti un ir ar vaļēju, kailu sakņu sistēmu. Lapu kokus un krūmus stādu audzētavās norok bezlapu stāvoklī - rudenī pēc lapu nobiršanas, siltā ziemā, agri pavasarī. Ja nepieciešams, veic atlapošanu. Kailsaņu stādi pēc izrakšanas ir iespējami ātri jāpasargā no izžūšanas - tos vai nu stāda, vai pierok slīp grāvītī, apberot saknes ar augsnes kārtu, ko pieblietē.

Lasīt tālāk...

Mūžzaļie lapu kokaugi

E-pasts Drukāt PDF

Mūsu dārzu ziemā krāšņo ne tikai skuju koki, bet arī daži lapaini krūmi, kas iemanījušies saglabāt lapas arī ziemā. šo mūžzaļo augu lapas parasti ir ādainas, biezas, var būt ar spīdumu, visumā ļoti dekoratīvas un ir piemērojušās pāriemot nenobirstot rudenī.

Lasīt tālāk...

Tūjas dzīvžogiem

E-pasts Drukāt PDF

Rietumu tūja SmaragdIzvēloties tūjas dzīvžogiem, tiek ņemts vērā vēlamais dzīvžoga augstums. Parasti izvēlas vidējas un liela izmēra tūjas jeb dzīvības kokus. Tūjas ir izcils dzīvžoga materiāls - augšanas ziņā mazprasīgas, spēj augt gan sausās, gan mitrās vietās, ēncietīgas, bet var augt arī pilnā saulē, ilgmūžīgas, cērpjamas, veidojamas. Tūjas šķirņu dažādība ir visai liela - krāsas, formas, augšanas ātrums. Dzīvžogiem izvēlas tūjas, kas ir gana pieticīgas, izturīgas, labi veido formu, atjaunojas pēc cirpšanas. Šādas tūjas šķirnes, kas atbilst dzīvžoga tūjas prasībām ir vairākas:

Lasīt tālāk...

Kas jāzina par laistīšanu?

E-pasts Drukāt PDF

Dārza laistīšanaPļavas dabā aug un dzīvo bez speciālas kopšanas un laistīšanas, jo augi ir piemērojušies esošās augsnes īpatnībām un klimatam. Cilvēki ir izveidojuši dekoratīvas zāliena sugas, kas ļoti atšķiras no pļavas augiem - ar gaišām, spilgti zaļām lapiņām, bieziem ceriem.

Lasīt tālāk...

25 lapa no 25