Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!
Alternatīva putu polistirēnam — no vietējiem resursiem
Viesnīcās izmēģina bioloģiski noārdāmas elektroniskās kartes
Sony Ericsson izpēta bioloģiski noārdāmu mobilo telefonu potenciālu
Jauna bioplastmasa, ko ražo... baktērijas
Nokarenās jeb sēru formas
Āra bērzs (Betula pendula) `Youngii` - neliela auguma koks ar sīkiem, smalkiem dzinumiem. Bērzs lepojas arī ar slaidu stumbru un dekoratīvu mizu.
Parastais pīlādzis (Sorbus aucuparia) `Pendula` - šī koka zari ir izliekti viļņoti nokareni, ja vainags netiek veidots, zarojums izveidojas skrajš.
Kailsakņu stādi
Mūžzaļie lapu kokaugi
Mūsu dārzu ziemā krāšņo ne tikai skuju koki, bet arī daži lapaini krūmi, kas iemanījušies saglabāt lapas arī ziemā. šo mūžzaļo augu lapas parasti ir ādainas, biezas, var būt ar spīdumu, visumā ļoti dekoratīvas un ir piemērojušās pāriemot nenobirstot rudenī.
Tūjas dzīvžogiem
Izvēloties tūjas dzīvžogiem, tiek ņemts vērā vēlamais dzīvžoga augstums. Parasti izvēlas vidējas un liela izmēra tūjas jeb dzīvības kokus. Tūjas ir izcils dzīvžoga materiāls - augšanas ziņā mazprasīgas, spēj augt gan sausās, gan mitrās vietās, ēncietīgas, bet var augt arī pilnā saulē, ilgmūžīgas, cērpjamas, veidojamas. Tūjas šķirņu dažādība ir visai liela - krāsas, formas, augšanas ātrums. Dzīvžogiem izvēlas tūjas, kas ir gana pieticīgas, izturīgas, labi veido formu, atjaunojas pēc cirpšanas. Šādas tūjas šķirnes, kas atbilst dzīvžoga tūjas prasībām ir vairākas:
Kas jāzina par laistīšanu?
Pļavas dabā aug un dzīvo bez speciālas kopšanas un laistīšanas, jo augi ir piemērojušies esošās augsnes īpatnībām un klimatam. Cilvēki ir izveidojuši dekoratīvas zāliena sugas, kas ļoti atšķiras no pļavas augiem - ar gaišām, spilgti zaļām lapiņām, bieziem ceriem.
25 lapa no 25