Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Dabas muzejā ābolu izstāde

E-pasts Drukāt PDF

No 4. līdz 8. decembrim Latvijas Dabas muzejā būs atvērta izstāde „Āboli – Latvijas dārzu bagātība”, kurā varēs aplūkot apmēram 200 dažādu Latvijā audzētu ābolu šķirņu un hibrīdu, ka arī muzeja kafejnīcā ik dienas nobaudīt ābolu ēdienus.

Lasīt tālāk...

Dekoratīvo ziemciešu lietišķā ekoloģija

E-pasts Drukāt PDF

Nu tad beidzot! Tā pēc Andra Orehova grāmatu “Dekoratīvo ziemciešu lietišķā ekoloģija” iznākšanas ir teicis ne viens vien. Tas saistīts ar faktu, ka beidzot latviešu valodā ir pieejama izcila Latvijas dārzkopja grāmata,

Lasīt tālāk...

Latvijas rozes

E-pasts Drukāt PDF

Skaists rožu dārzs ir daudzu dārzkopju sapnis, un pasaulē ir izveidots daudz skaistu rožu šķirņu. Kā neapjukt plašajā piedāvājumā, un, galvenais, kā pareizi iestādīt, audzēt un kopt rozes palīdzēs grāmata “Latvijas rozes”.

Lasīt tālāk...

“Praktiskā augu aizsardzība. Slimības un kaitēkļi.”

E-pasts Drukāt PDF

Mg.agr. Māras Kilēvicas vārds dārzkopju vidu ir neapstrīdama autoritāte, uz kuras ieteikumiem augu aizsardzības jomā mēdz atsaukties daudzi dārznieki. Viņas grāmatā “Praktiskā augu aizsardzība. Slimības un kaitēkļi.” ir ne tikai apkopota informācija par nozīmīgākajiem un pēdējos gados izplatītākajiem augu slimību ierosinātājiem un kaitēkļiem, bet arī doti ieteikumi to ierobežošanai.

Lasīt tālāk...

Horti.lv izsludina ziemas konkursu

E-pasts Drukāt PDF

Ziema vairs nav aiz kalniem, un tas nozīmē, ka dārzniekiem sezona beigusies. Nu vairāk laika pavadām iekštelpās, ne tikai pie datoru un televīzijas ekrāniem, bet arī pie grāmatām. Domājot par dārzu mīļotājiem, kam tīk aizvien uzzināt ko jaunu, Stādu audzētāju biedrības dārzkopības portāls horti.lv izsludina ziemas konkursu, kura uzvarētājus sagaida balvas – dārzkopības tēmai veltītas grāmatas no izdevniecības “Jumava”.

Lasīt tālāk...

Žurnālā "MAZDĀRZIŅŠ" novembrī lasiet

E-pasts Drukāt PDF

Piecpadsmitais ķirbju uznāciens.
Dārzkopība ziemā.
Papardes telpā.

Lasīt tālāk...

Uzsāk jaunas oranžerijas būvi Nacionālajā botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

14. novembrī Salaspils VZI APP “Nacionālā botāniskā dārza” (NBD) Ex situ centra jauno oranžēriju pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietotas lata monētas ar botāniskiem un botāniku saistītiem motīviem, kā arī vairāku skujkoku sugu, lotosa, ārstniecības cietsēkles sēklas, laikraksts „Salaspils Vēstis” un daži informatīvi materiāli par NBD.

Lasīt tālāk...

Rīgas Botāniskajā dārzā pušķos Ziemassvētkus

E-pasts Drukāt PDF

No 23. novembra līdz 5. janvārim Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā izstādē "Pušķojam Ziemassvētkus” būs apskatāmi Adventes vainagi un dažādi Ziemassvētku rotājumi no dabas materiāliem. Izstādes laikā notiks paraugdemonstrējumi, meistarklases, kā arī būs iespēja iegādāties gan rotājumus, gan dažādus dabas materiālus rotājumu gatavošanai.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejā izstāde „Zelta zieds – krizantēma”

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā no 6. līdz 10. novembrim būs aplūkojama izstāde „Zelta zieds – krizantēma”, kas tapusi sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu, sniedzot ieskatu lielākajā šo ziedu kolekcijā Baltijā.

Lasīt tālāk...

2 lapa no 25