Spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis zīmējumi “Puķu ballē”.

Drukāt

“Puķu balles” laikā – tikai 4 dienas iespējams apskatīt  spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis 18 – 19. gadsimtā veidoto augu zīmējumu izstādi, kas tapusi ar laipnu Spānijas vēstniecības atbalstu.

 

Hosē Selestino Mutis (Jose Celestino Mytis) (1732. – 1808.) bija spāņu mediķis, botāniķis un garīdznieks, kas, pildot mediķa pienākumus Jaunās Granādas vicekaralistē (mūsdienu Kolumbijas, Ekvadoras, Panamas, Venecuēlas un ziemeļu Peru teritorijā), pētīja floru un faunu. Viņš savāca vairāk nekā 20 000 augu paraugu un klasificēja vairāk nekā 7000 dzīvnieku sugu. Ekspedīcijas laikā Hosē Selestino Mutis zīmēja jauniepazītos augus, un viņa darbu kolekcijā ir 5393 zīmējumu, kas attaino Centrālamerikas augus, ziedus, to augļus un sēklas. Kolekcija aptver aptuveni 5% no toreizējās Jaunās Granādas vicekaralistes floras.

Botāniskajā dārzā izstādītie  zīmējumi attaino augus no Kolumbijas teritorijas centrālās daļas. Tie izceļas ar lielu detalizācijas pakāpi un precizitāti. Latvijā ekspozīcija ir apskatāma tikai  četras dienas – līdz 7. jūlijam.