Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Rožu dārzs Latvijas Dabas muzejā

Rožu dārzs Latvijas Dabas muzejā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā no 10. līdz 14. jūlijam norisināsies izstāde „Rožu dārzs”, kas tiek organizēta sadarbībā ar pieredzējušajiem audzētājiem no SIA Latroze. Dabas muzejā varēs aplūkot aptuveni 100 dažādas Latvijas apstākļiem piemērotas rožu šķirnes, īpašu uzmanību veltot augstumbra krāšņajiem augiem. Izstādē būs iespēja novērtēt arī gada piecas populārākās šķirnes: Chippendale, Auguste Luise, Tess of The d'urberville, Gebruder Grimm un Lion Rose.

Rozes pasaulē ir vispopulārākie ziedi, un pastāv apgalvojums, ka tās aizņem divas trešdaļas no visu griezto ziedu tirgus. Informāciju par cilvēka un rožu attiecībām uzzinām jau no senajām freskām, ēku sienu gleznojumiem un pirmajiem rakstu darbiem austrumu un rietumu kultūrās. Gadu laikā ziedu krāsu bagātībai cilvēki ir piešķīruši dažādas nozīmes. Sarkanas rozes asociējas ar mīlu un kaisli, dzeltenās – prieku, laimi, draudzību un jaunu sākumu, baltās – ar nevainību, rozā – ar eleganci, oranžā – ar entuziasmu.

Rozes un skaistums ir nevainojama savienība, ko lietpratēji prasmīgi izmanto arī skaistumkopšanas līdzekļu izveidei. Izstādes atklāšanas dienā apmeklētājus aicināsim iepazīties ar dabīgās kosmētikas paraugiem un uzzināt ģimenes uzņēmuma BBFactory receptes, kā no rozēm pagatavot ko īpašu sevis lutināšanai.

Izstādē noderīgus padomus sniegs un apmeklētājiem palīdzēs izvēlēties piemērotākās šķirnes pieredzējuši rožu audzētāji; kā ierasts būs iespēja iegādāties stādus.

Izstādes atklāšana notiks 10. jūlijā plkst. 12:00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Pekšēna

Latvijas Dabas muzejs