Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Puķu balle rit pilnā sparā

Puķu balle rit pilnā sparā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā pilnā sparā rit vasaras krāšņākais notikums “Puķu balle”. Ziedu burvība vasaras pilnbriedā vienuviet Rīgā tiek izrādīta jau 13. gadu. Šogad aprit piektais gads, kopš “Puķu balle” notiek LU Botāniskajā darzā. Šā gada puķu balles tēma – glezniecība.

Izejot cauri gaisīgai ziedu arkai, kas veidota no Latvijas laukos ierastiem augiem – ugunspuķēm, raspodiņiem, flokšiem, vīgriezēm, mežvīna, kuriem papildu vieglumu piešķir  eksotiskais parūkkoks, apmeklētājam ir iespējas izbaudīt šā gada puķu ballles romantiski radošo glezniecisko gaisotni. Vainagu veidošanas darbnīcā var pārbaudīt savas radošās spējas, bet izbaudīt romantiku var krēslainajā alejā, apskatot interesantas liellapu hortenzijas šķirnes.

Izrādās, ka ziedu audzēšana un dārza veidošana nemaz tik ļoti neatšķiras no elitārā tēlotājmākslas veida. Kā mākslinieks ar otām un krāsām rada darbus uz audekla, tā dārznieks no augiem veido glezniecisku ainavu  vidē.  Šā gada  modes augi - ziemcietes – heihēras un astilbes un krāšņumkrūms – bārbele “Puķu ballē” lepni iekārtojušies gleznotāju paletēs, bet ZS “Bērziņi” un stādaudzētavas “Baižas” veidotās krāsu kompozīcijas no astilbēm un heihērām uzskatāmi pierāda – no ziemcietēm ar impresionistiskiem vilcieniem var veidot gleznas dārzā.

Netālu no strūklakas iekārtojusies griezto ziedu ekspozīcija, starp kurām redzami dažādi līdz šim neredzēti jaunumi – ne tikai jaunas ierasto ziedu – lefkoju, neļķu, rožu, liliju, peoniju un citu ziedu šķirnes, bet arī ekskluzīvākie orhideju ziedi neierastās krāsās – dzeltenā, tumši violetā. Griezto ziedu ekspozīciju papildina floristu kompozīcijas, bet kanāla malā īpašos statīvos izrādās vasaras puķes iekārtos podos.

Palmu mājā iekārtojušās vairākas izstādes – Latvijas orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas LOEADA veidotā retāk zināmu orhideju ekspozīcija un  spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis 18 – 19. gadsimtā tapušo augu zīmējumu izstāde,  ko ar laipnu Spānijas vēstniecības atbalstu iespējams redzēt šeit, Latvijā tikai četras dienas – “Puķu balles” laikā. Iespējams Jums izdosies redzēt arī ko īpašu arī botāniskā dārza patstāvīgajā ekspozīcijā, jo Viktorijas ūdensrozei savu plaukšanas brīdi gaida vēl divi pumpuri.

Aiz oranžērijas iekārtojušās divas neparastas ekspozīcijas – floristu veidotais kāzu auto noformējums uz Antīko automobīļu kluba padomju laika auto kolekcijas un bonsai izstāde, kas tapusi ar Japānas vēstniecības atbalstu. Blakus bonsai izstādei baseinā var apskatīt japānas brīnumu – Nišikigoi (brokāta karpas).

Botāniskā dārza parkā iekārtojušās radošās darbnīcas un gleznotāju plenērs, un visiem gleznotājiem, kas vēlas gleznot botāniskajā dārzā tieši “Puķu balles” laikā, līdzi ņemot krāsu kastes un audeklus, ieeja brīva.

Piektdienas, 5. jūlija vakaru “Puķu ballē” var izbaudīt gremdējoties ziedu smaržās un mūzikas skaņās Latvijas Universitātes pūtēju orķestra un Siguldas pūtēju orķestra "Sidrabskaņas" saspēle vakara koncertā "Vasaras saulrietā". Sestdien apmeklētājus priecēs folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, bet svētdien būs iespēja tiešraidē brīvā dabā no plkst. 10:00 vērot Dziesmu svētku gājienu un vakarā no plkst. 19:00 Dziesmu svētku noslēguma koncertu "Līgo".

Detalizētāka “Puķu balles” programma skatāma šeit.

 

Lasiet arī:

 

Puķu balles gleznieciskie augi - bārbeles, spirejas, astilbes

Spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis zīmējumi “Puķu ballē”

Bonsai izstāde “Puķu ballē”