Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi LU Botāniskajā dārzā Orhideju dienas

LU Botāniskajā dārzā Orhideju dienas

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 7. līdz 15. septembrim notiks Orhideju dienas, kur būs apskatāmas Latvijas un Lietuvas kolekcionāru orhidejas un tilandsijas, kā arī būs iespēja piedalīties meistarklasēs, klausīties lekcijas, iegādāties orhidejas un to audzēšanai nepieciešamās lietas.

 

No 7. līdz 15. septembrim Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā aicinām iepazīt orhidejas. Palmu mājas vestibilā būs skatāmas Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcionāru skaistākās orhidejas. Orhideju cienītājus īpaši priecēs Cattleya aclandiae ziedi un smarža. Tā ir neliela divlapu katlejas suga, kura savvaļā tropu mežos aug uz kokiem kā epifīts, sastopama Brazīlijas piekrastes rajonos 100 - 400 m augstumā virs jūras līmeņa. Šīs orhidejas ziedi ir skaisti, koši izraibināti un ļoti smaržīgi, aromāts līdzīgs hiacinšu reibinošajai smaržai. Krāšņās orhidejas papildinās Tillandsia ģints augi, kas savvaļā sastopamai ASV dienvidos, Meksikā, Centrālamerikā un Dienvidamerikā līdz Argentīnai. Pēdējo gadu laikā tilandsijas iepazīst un arvien vairāk ieciena arī Latvijas istabas augu mīļotāji. Pašmāju, pārsvarā orhideju dzimtas augu, kolekcionāri ir izveidojuši daudzveidīgas, skaistas tilandsiju kolekcijas, kuru interesantākos pārstāvjus varēs aplūkot izstādē.

Izstādes ietvaros:

 

 • pieredzējuši audzētāji atbildēs uz jautājumiem un dalīsies pieredzē;
 • būs iespēja iegādāties orhidejas, kā arī substrātus un citas nepieciešamas lietas, kas noder orhideju audzēšanai mājas apstākļos;
 • meistarklases (sestdienās):
  • 7. septembrī plkst. 12:00 Orhideju pārstādīšana (Unda Melnūdre).
  • 14. septembrī plkst. 12:00 Orhideju pārstādīšana (Unda Melnūdre).
 • lekcijas (svētdienās):
  • 8. septembrī plkst. 12:00 Tilandsijas (Lolita Afanasjeva)
  • 15. septembrī plkst. 12:00 Katleju ģints orhidejas (Antra Krauze).

 

Orhideju izstādes laikā LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā turpinās Dienvidamerikas dienas, kad ir iespēja apskatīt krāšņos Dienvidamerikas tauriņus. Apmēram 20 dažādu sugu vairāki simti tauriņu priecēs tropu eksotikas tīkotājus.Pirmajās skaistajās rudens dienās Botāniskā dārza lauka ekspozīcijās skatāma krāšņa dāliju kolekcijas ziedēšana – vienkopus vairāk nekā 200 dažādas dāliju šķirnes.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Septembrī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00.


Informāciju sagatavoja:

Latvijas Universitātes Preses centrs