Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Dabas muzejā orhidejas un tilandsijas

Dabas muzejā orhidejas un tilandsijas

E-pasts Drukāt PDF

No 24. līdz 28. aprīlim Latvijas Dabas muzejā izstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju, būs apskatāmas gan krāšņās un daudzveidīgās orhidejas, gan arī neparastās tilandsijas*.

Orhidejas ir vienas no visaugstāk attīstītajām un daudzveidīgākajām ziedaugu grupām, to forma, krāsa un smarža nereti pārsteidz pat pieredzējušus audzētājus. Orhidejām ir ilgs attīstības cikls, dažas retākās no tām līdz ziedēšanai aug pat 20 gadus. Pasaulē ir aptuveni 35 tūkstoši šo krāšņo ziedu sugu, no kurām Latvijā savvaļā sastopamas 32, lielākā daļa no tām ir aizsargājamas.

Izstādē Dabas muzejā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot plašu tropisko orhideju un to hibrīdu daudzveidību, tāpat pirmo reizi būs izstādīta arī liela neparasto tilandsiju kolekcija. Visi aplūkojamie augi ir no Latvijas orhideju un tilandsiju audzētāju privātajām kolekcijām, to šarmu izcels praktiskie Raunas Lauktehnikas metāla dekoratīvie izstrādājumi mājai un dārzam.

Šogad izstādē piedalīsies pasaulē pazīstamais Peru orhideju pētnieks un entuziasts, audzētavas ‘’Peruflora’’ pārstāvis Manolo Victor Arias, un Egidiuss Pranaitis no Lietuvas. Izstādes laikā interesenti varēs saņemt speciālistu padomus par eksotisko augu kopšanu un audzēšanu mājas apstākļos, tāpat arī no plaša piedāvājuma klāsta varēs iegādāties orhidejas, tilandsijas, dažādus substrātus to stādīšanai un daudz ko citu. Savs tirdzniecības stends būs arī profesionālo augu kopšanas līdzekļu ražotājam "Orchid Care” no Lietuvas.

Apmeklētājus aicinām apmeklēt izglītojošos pasākumus izstādes laikā:

Piektdien, 26. aprīlī plkst. 13:00 lekcija "Tillandsiju ģints", vadīs Lolita Afanasjeva;

Sestdien, 27. aprīlī plkst.17:15 lekcija "Peru endēmiskās orhidejas, to augšanas apstākļi dabiskajos izplatības areālos", vadīs Manolo Victor Arias;

Svētdien, 28. aprīlī plkst. 12:00 meistarklase orhideju stādīšanā uz bloka un sfagnu sūnu uzkalniņiem un augu pārstādīšana;

Svētdien, 28. aprīlī plkst. 14:00 lekcija "Cattleya ģints orhidejas - LOEADA gada augs 2013", vadīs Antra Krauze.

Izstādes tapšanā Dabas muzeju atbalstīja LU Botāniskais dārzs, uzņēmums "Raunas Lauktehnika" un "Orchid Care" (Lietuva).

Izstādes atklāšana 24. aprīlī plkst. 12:00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

 

Informācijau sagatavoja

Baiba Krustiņa

Latvijas Dabas muzejs

* Tilandsijas ir Bromēliju dzimtas augs, kas dabā sastopams abos Amerikas kontinentos no Argentīnas līdz ASV dienvidu štatiem. Augi aug mežos, kalnos un tuksnešos, gan uz zemes, gan kokiem (epifīti). Tilandsiju ģints epifīti nav parazītaugi. Tie mitrumu un barības vielas uzņem ar lapām. Bieži tos dēvē arī par "gaisa augiem", jo tiem tikpat kā nemaz nav sakņu un visas nepieciešamos barības elemetus augi iegūst no apkārtējās atmosfēras.