Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Atvērto durvju diena Jāņa un Gunas Rukšāna stādaudzētavā

Atvērto durvju diena Jāņa un Gunas Rukšāna stādaudzētavā

E-pasts Drukāt PDF

Sestdien, šā gada 27. aprīlī no plkst. 10:00 selekcionāra, bioloģijas zinātņu doktora Jāņa Rukšāna stādaudzētava "Pulkas" gaida viesus. Gunas un Jāņa Rukšānu stādu audzētavā apvienotas divas saimniecības: "Pulkas”, ko vada selekcionārs, bioloģijas zinātņu doktors Jānis Rukšāns, un "Jaunrūjas”, ko vadadārzniece Guna Rukšāne.

Lai arī laika apstākļi šogad nelutina, cerams, ka agrās ziedētājas no selekcionāra plašās sīpolpuķu kolekcijas iepriecinās apmeklētājus. Tāpat varēs iepazīties arī ar siltumnīcās ziedošajiem augiem.

Stādaudzētava "Pulkas" atrodas Pārgaujas novadā. Braucot pa Rīgas - Valmieras ceļu,Stalbē nākamajā pagriezienā aiz pagrieziena uz Limbažiem jāgriežas pa kreisi un pa zemes ceļu jābrauc līdz galam, tad pa labi, un tad pie norādes pa kreisi. Adrese - "Pulkas", Stalbes pagasts, Pārgaujas novads. Tālrunis 29418440.

12. maijā pie sevis viesus gaidīs stādaudzētava "Jaunrūjas", kas atrodas Pārgaujas novadā, 1 km no Ungura ezera un 12 km no Cēsu pilsētas. Tās adrese - "Jaunrūjas", Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads. Tālruņi 64164003, 22845558, 29488877.

Puķkopja, selekcionāra un kolekcionāra Jāņa Rukšāna vārds nav svešs Latvijas dārzkopjiem. Viņa izveidotās tulpju, narcišu, krokusu, cīrulīšu un daudzu citu sīpolpuķu šķirnes aug ne tikai Latvijas dārzos, bet arī dārzos daudzās pasaules valstīs. Jānis Rukšāns ir arī vairāku grāmatu un daudzu puķkopībai veltītu rakstu autors, daudzus gadus bijis žurnāla "Dārzs un Drava" galvenais redaktors. Viņa kolekcijā ir vairāk kā 6000 puķu sugu, šķirņu un hibrīdu, no kurām vairāki simti ir viņa paša veidotas. Jānim Rukšānam pieder otra lielākā cīrulīšu kolekcija pasaulē (vairāk nekā 300 sugu), bet zviedru botāniķi vienu no jaunatklātajām cīrulīšu sugām nosaukuši selekcionāra vārdā - Rukšāna cīrulītis (Corydalis ruksansii).

Corydalis ruksansii Foto Bob Nold (paridevita.com)