Žurnālā "Dārza Pasaule" februārī lasiet

Drukāt

Āris Auders “Bija sapnis par mazu zemes gabaliņu…”

Dārza Pasaule viesojas bijušā neiroķirurga un veselības ministra Āra Audera dārzā Kurzemes zvejniekciematā."Latvijā dārzkopība atrodas pamatīgos bērna autiņos," uzskata zelta roku īpašnieks.

Vēl žurnālā lasiet:

 

Rododendri. Kuri labāki - mūžzaļie vai vasarzaļie? Kas kopīgs mūžzaļo un vasarzaļo rododendru grupām, un ar ko tās atšķiras?

Tendences dārzu modē Svarīgāk par modes tendencēm ir tas, vai dārzs ir pašam mīļš un oriģināls.
Populārāko augu tops.

Dārzeņu un puķu sēklu jaunumi 2013 Ik gadu veikalu stendi vai lūst no sēklu piedāvājuma. Zinošākie audzētāji papildus jau pārbaudītām vērtībām labprāt izvēlas kaut ko praksē vēl nepārbaudītu. Šogad par jaunumiem aptaujājām lielākos sēklu vairumtirgotājus, kuri tās izplata visā Latvijā.

FEBRUĀRIS. Koki vēl guļ, bet plānot dārzu gan var. Otrā stunda. Derētu iestādīt dažas jaunas plūmītes...

Vecā koka jaunā frizūra. Ir īstais brīdis plānot dekoratīvo koku vainagu formas. Jo lielāks koks, jo rūpīgāk jāpārdomā darbu secība.Jārīkojas līdzīgi kā ar augļu kokiem, taču ir arī atšķirības.

Augos slēptais spēks veselībai Kādas gudrības var smelties no ārstniecības augu audzētāja, Ragāru jaunā saimnieka Jāņa Vaivara. Uzzini viņa ieteiktās tēju kompozīcijas.

Jaunās šķirnes jāpārbauda Eiropā Latvijas selekcionāri vairs nevar tepat pasūtīt savas jaunās šķirnes atšķirīguma, viendabīguma un stabilitātes pārbaudi, lai to varētu reģistrēt un iegūt aizsardzību pret nelegālu pavairošanu.

Kaitēkļu izplatība Latvijas dārzos Atsevišķi kaitēkļi dārzos ir sastopami ik gadu un visā Latvijas teritorijā. Dažādos gados un atkarībā no katra dārza apstākļiem mainās tikai to izplatība un kaitīgums. Daži kaitēkļi atrodami tikai dažās Latvijas vietās vai gados.

Vienmēr ziedošā Atlantijas okeāna pērle Madeiras salas atrašanās vieta nodrošina ideālu klimatu šeit augošiem daudzu kontinentu augiem.

DARĀM TĀ